Webklient - tvorba www stránek Ostrava

[email protected]

Na maily odpovídáme denně

Klientský portál

Přidejte svůj dotaz/požadavek

+420 603 48 78 48

V pracovní dny od 9 do 16 h

On-line meeting

Naplánujte si ho podle sebe

Zpracování přirozeného jazyka (NLP) – Natural language processing

Sdílení pomůže ostatním

Jedná se o oblast umělé inteligence, která se zabývá zpracováním a analýzou přirozeného jazyka, aby počítače mohly lépe porozumět lidskému jazyku.

Cílem NLP je umožnit počítačům překládat a interpretovat lidský jazyk a vytvářet textové výstupy, které jsou srozumitelné lidem. Mezi konkrétní aplikace NLP patří například rozpoznávání řeči, strojový překlad, analýza sentimentu, extrakce informací a generování přirozeného jazyka.

Zpracování přirozeného jazyka je velmi náročné, protože lidský jazyk je velmi variabilní a kontextově závislý. Vývojáři NLP využívají mnoho různých technik, jako jsou strojové učení, umělé neuronové sítě, statistické metody a další, aby počítače dokázaly porozumět a generovat lidský jazyk.

NLP má velký potenciál v mnoha oblastech, jako jsou digitální asistenti, chatboti, analýza sentimentu, extrakce informací, překlad jazyků a další. S vývojem technologií v oblasti NLP se očekává, že počítače budou schopny v budoucnu lépe porozumět a reagovat na lidský jazyk a budou se stávat stále důležitější součástí našich každodenních životů.