podpora@webklient.cz

Na maily odpovídáme denně

+420 603 48 78 48

V pracovní dny od 8 do 17 h

On-line meeting

Naplánujte si ho podle sebe

Doporučené šablony pro WordPress a Woocommerce

Sdílení pomůže ostatním

Obsah článku

Za dobu, kdy pracujeme s redakčním systémem WordPress a eshopovou nástavbou Woocommerce, jsme ve webovém studiu Webklient vyzkoušeli desítky, možná stovky různých šablon. Od těch zdarma, které si můžete stáhnout z repositáře WordPressu, až po placené, tzv. premium. Přinášíme vám seznam těch, se kterými máme nejlepší zkušenosti, co do použitelnosti z hlediska zákazníků, tak rychlosti a dalších technických hledisek. Doporučené pluginy najdete zde.

Astra

Sada šablon Astra patří objektivně mezi jedny z nejrychlejších šablon pro WordPress. S oblibou jej používáme například pro velké zpravodajské weby a stránky institucí. Nakonec ne nadarmo je využívají mnohé univerzity, najdete ji ale i na webech americké agentury NASA a dokonce ji používá na některých svých obsahových webech samotný Google.

Astra je velmi dobře použitelná také pro eshop na Woocommerce a spolupracuje jak s vestavěným editorem WordPressu Gutteberg, tak se stále populárnějším builderem Elementor.

Astra je dostupná v základní verzi zdarma, opravdové výhody však poskytuje zejména ve svých placených verzích – ty jsou v cenách od cca 50 USD na rok resp. 250 USD s celoživotními aktualizacemi pro neomezený počet webů.

DIVI

Asi naše nejoblíbenější komerční šablona je právě DIVI. Nakonec, běží na ní i tento náš firemní web. Proč DIVI? Nejde jen o šablonu jako v případě Astry, ale jde o kompletní builder včetně šablony. To s sebou přináší výhody a také nevýhody. Je třeba se s ní naučit pracovat. pro naše zákazníky, kteří mají DIVI na svém webu nasazené, to obvykle řešíme vytvořením jednotlivých prvků do tzv, knihovny, odkud si pak může majitel stránek snadno skládat stránku tak, jak potřebuje. nebo jednoduše kopíruje stávající šablony pro konkrétní stránky jen mění jejich obsah.

Možnosti nastavení šablony DIVI jsou v podstatě neomezené. Lze na ní postavit jak malý jednostránkový web, blog či magazín, tak eshop na Woocommerce, ale i rozsáhlý prezentační web pro velkou firmu.

Cenová politika DIVI je trochu rozdílná – buď platíte 89 dolarů na rok nebo 249 na celý život s tím, že přístup pak máte nejenom k DIVI šabloně, ale i několika dalším, které společnost Elegent Themes coby tvůrce DIVI poskytuje. V ceně je i fajn plugin na sdílení stránek na sociálních sítích (Monarch) a sbírání mailových kontaktů (Bloom). Pokud jste našimi klienty, máte DIVI šablonu na svůj web zcela zdarma.

WordPress šablona na bazary nebo inzertní servery

Tao WordPress šablona na bazary nebo inzertní servery vám pomůže vytvořit vlastní inzeráty během několika minut. Jakmile jej nainstalujeme, budete připraveni začít. Není potřeba spousta konfigurací, není potřeba 10 dalších pluginů, stačí jen tato šablona. Toto téma je upravované na základě zpětné vazby od klientů a budeme ho nadále aktualizovat a ještě vylepšovat. Šablona je dodávána s výkonným vestavěným tvůrcem formulářů. Pro každou kategorii na webu můžete vytvořit vlastní formulářová pole. Všichni uživatelé se registrují a upravují své údaje z frontendu.

WordPress šablony na míru

Preferujete unikátní šablonu zcela na míru? Chcete se vyhnout šablonovým řešením a editorům? Připravíme pro vás custom šablonu na míru a napojíme ji na WordPress. Grafický návrh nám může dodat váš designér nebo kodér. Poradíme si s obojím.