podpora@webklient.cz

Na maily odpovídáme denně

+420 603 48 78 48

V pracovní dny od 9 do 16 h

On-line meeting

Naplánujte si ho podle sebe

Přejmenování tlačítka odeslání objednávky bez pluginu

Sdílení pomůže ostatním

Potřebujete přejmenovat tlačítko odeslání objednávky v pokladně Woocommerce, např. podle požadavků “tlačítkového novely zákona“? Lze to vcelku snadno a i bez použití pluginu – pomocí vytvoření funkce v souboru function.php.

Vytvoření funkce v PHP pro WordPress, která změní textaci tlačítka pro odeslání objednávky ve WooCommerce, je celkem přímočaré. Tady je příklad, jak toho dosáhnout:

  1. Otevřete soubor functions.php ve vašem WordPress tématu: Tento soubor můžete upravit přímo ve WordPress editoru témat nebo použít FTP klienta či správce souborů na vašem hostingu. Doporučujeme změny pouze v případě, kdy máte vytvořenou tzv. child šablonu, jejíž změna nebude přepsaná s další aktualizací.
  2. Přidejte následující kód na konec souboru functions.php: Tento kód změní text tlačítka “Place Order” (nebo jakýkoliv jiný defaultní text) na text podle vašeho výběru.
add_filter('woocommerce_order_button_text', 'custom_woocommerce_order_button_text');
function custom_woocommerce_order_button_text() {
return 'Objednávka zavazující k platbě'; // Zde změňte na požadovaný text
}
  1. Uložte změny: Po přidání a úpravě kódu uložte soubor functions.php.
  2. Otestujte změny: Navštivte stránku s pokladnou ve vašem WooCommerce obchodě a ověřte, zda byl text tlačítka úspěšně změněn.

Tento kód je jednoduchý a neměl by způsobit žádné problémy. Přesto je vždy dobré mít zálohu vašeho webu před prováděním jakýchkoliv změn v kódu.