Webklient - tvorba www stránek Ostrava

[email protected]

Na maily odpovídáme denně

Klientský portál

Přidejte svůj dotaz/požadavek

+420 603 48 78 48

V pracovní dny od 9 do 16 h

On-line meeting

Naplánujte si ho podle sebe

Jak resetovat heslo ve WordPress?

Sdílení pomůže ostatním

Pokud jste zapomněli heslo ke svému účtu WordPress, můžete ho snadno resetovat pomocí následujících kroků:

  1. Přejděte na stránku přihlášení do vašeho webu WordPress a klikněte na odkaz “Zapomněli jste heslo?”.
  2. Zadejte svou e-mailovou adresu, kterou jste použili pro vytvoření účtu WordPress, a klikněte na tlačítko “Resetovat heslo”.
  3. Na vaši e-mailovou adresu by vám měla přijít zpráva s odkazem na resetování hesla. Klikněte na tento odkaz a na nové stránce zadejte nové heslo pro svůj účet WordPress.
  4. Potvrďte nové heslo a klikněte na tlačítko “Resetovat heslo”.
  5. Nyní byste se měli být schopni přihlásit do svého účtu WordPress pomocí nového hesla.

Upozornění: Pokud máte na webu instalovaný bezpečnostní software, což doporučujeme, pak je možné, že bude stránka požadovat bezpečné heslo. Jak takové bezpečné heslo vypadá?

Existují některé zásady, které byste měli dodržovat při tvorbě bezpečného hesla, abyste ochránili své online účty před útoky:

  1. Používejte silné heslo: Heslo by mělo obsahovat alespoň osm znaků a mělo by se skládat z kombinace velkých a malých písmen, čísel a speciálních znaků. Čím delší a složitější heslo je, tím těžší je ho prolomit.
  2. Nepoužívejte stejné heslo pro více účtů: Pokud používáte stejné heslo pro více účtů, stačí, když je jedno z nich prolomeno, a ostatní účty jsou také ohroženy. Měli byste používat unikátní heslo pro každý jednotlivý účet.
  3. Nepoužívejte osobní informace: Heslo by nemělo obsahovat vaše jméno, datum narození, rodné číslo nebo jiné osobní údaje, které by mohly být snadno získány. Tyto informace jsou často používány jako první pokusy při útocích na účty.
  4. Pravidelně měňte heslo: I když používáte silné a unikátní heslo, měli byste ho pravidelně měnit, abyste zajistili další ochranu vašich účtů. Doporučuje se měnit heslo alespoň jednou za šest měsíců nebo častěji, pokud máte pocit, že bylo ohroženo.
  5. Používejte hesla manager: Místo toho, abyste si hesla pamatovali v hlavě nebo je zapisovali do souboru, můžete použít hesla manager, který vám umožní ukládat hesla zabezpečeně a přístup k nim z jednoho bezpečného místa.

Další způsoby najdete zde