Webklient - tvorba www stránek Ostrava

[email protected]

Na maily odpovídáme denně

Klientský portál

Přidejte svůj dotaz/požadavek

+420 603 48 78 48

V pracovní dny od 9 do 16 h

On-line meeting

Naplánujte si ho podle sebe

Scrum

Sdílení pomůže ostatním

Scrum je agilní metodika řízení projektů, která se používá zejména v softwarovém vývoji. Scrum vychází z předpokladu, že projekty jsou složité a nejisté, a proto je potřeba se na ně dívat jako na proces neustálého zlepšování. Scrum se skládá ze sprintů, během kterých tým plánuje, implementuje a demonstruje novou funkčnost.

Scrum tým se schází pravidelně na daily scrum, sprint review a sprint retrospective meeting, kde se hodnotí průběh projektu a plánuje se další kroky. Scrum pomáhá týmu pracovat efektivně a flexibilně, zlepšovat komunikaci a spolupráci a dostat produkt na trh co nejdříve.

Sprint je krátké období, během kterého agilní tým plánuje, implementuje a demonstruje novou funkčnost produktu nebo služby. Délka sprintu se obvykle pohybuje od jednoho týdne do jednoho měsíce. Během sprintu se tým snaží dosáhnout konkrétních cílů, které byly stanoveny během předchozího plánování sprintu.

Sprint začíná plánovacím setkáním, během kterého tým stanoví, co bude dělat během nadcházejícího sprintu, a končí sprint review meetingem, během kterého se prezentuje, co se během sprintu podařilo dostat do finální podoby. Sprinty umožňují týmu reagovat na změny v průběhu projektu a zlepšovat se po celou dobu projektu.