Webklient - tvorba www stránek Ostrava

[email protected]

Na maily odpovídáme denně

Klientský portál

Přidejte svůj dotaz/požadavek

+420 603 48 78 48

V pracovní dny od 9 do 16 h

On-line meeting

Naplánujte si ho podle sebe

Hluboké učení (deep learning)

Sdílení pomůže ostatním

Jedná se o podoblast strojového učení, která se zaměřuje na vytváření modelů a algoritmů, které jsou schopné samoorganizovat a reprezentovat složité vzorce v datech.

Hluboké učení využívá umělých neuronových sítí, což jsou matematické modely, které napodobují fungování lidského mozku. Tyto sítě jsou navrženy tak, aby byly schopné automaticky identifikovat a naučit se z vstupních dat. Hluboké učení se často využívá v oblastech jako jsou rozpoznávání obrazu, zpracování přirozeného jazyka, rozpoznávání řeči, hudební analýza a další.

Hluboké učení se od klasických metod strojového učení liší tím, že umožňuje vytvořit složitější modely a algoritmy, které mohou být použity pro široké spektrum úkolů. Tyto modely a algoritmy jsou schopné se učit z velkých datových souborů a přizpůsobovat se novým situacím a vstupním datům.

Hluboké učení se stalo velmi populární v posledních letech, díky výraznému nárůstu výpočetních kapacit a množství dostupných dat. Tato technologie má potenciál přinést zásadní inovace v mnoha oblastech, jako jsou autonomní vozidla, přirozeného jazyka, diagnostika nemocí, umělecká tvorba a další