podpora@webklient.cz

Na maily odpovídáme denně

+420 603 48 78 48

V pracovní dny od 9 do 16 h

On-line meeting

Naplánujte si ho podle sebe

Jak používat ve WordPressu obrázky v SVG bez použití pluginu

Sdílení pomůže ostatním

Pokud chcete v WordPressu vkládat obrázky ve formátu SVG, můžete to udělat pomocí následujícího kódu, který můžete vložit do souboru functions.php vašeho tématu:

function allow_svg_upload($mimes) {
  $mimes['svg'] = 'image/svg+xml';
  return $mimes;
}
add_filter('upload_mimes', 'allow_svg_upload');

Tento kód přidá SVG do seznamu povolených souborových typů, které lze nahrávat do WordPressu. Poté můžete vkládat SVG soubory stejným způsobem jako jakékoli jiné obrázky pomocí možnosti “Nahrát obrázek” v administračním rozhraní WordPressu.

Mějte na paměti, že vkládání SVG souborů může způsobit problémy s bezpečností, pokud nejsou správně zvalidovány nebo pokud obsahují škodlivý kód. Je proto důležité zkontrolovat každý SVG soubor, než jej nahrajete do WordPressu, abyste se ujistili, že je bezpečný.

Je ale důležité mít na paměti, že pokud šablona obsahuje změny v souboru functions.php, mohou být tyto vaše změny přepsány při aktualizaci této šablony. V takovém případě je důležité zkontrolovat změny v souboru functions.php po aktualizaci a případně opravit nebo doplnit vaše úpravy, abyste je mohli zachovat.

Proto se doporučuje ukládat si kopie vašeho kódu před aktualizací šablony a po aktualizaci šablony zkontrolovat, zda nebyly vaše změny přepsány. To vám pomůže zajistit, aby vaše úpravy zůstaly zachovány i po aktualizaci šablony. Případně použijte tzv. child šablonu. Child šablona (dětská šablona) je šablona v WordPressu, která je založena na existující šabloně (rodičovské šabloně). Child šablona se používá k tomu, abyste mohli přizpůsobit vzhled nebo chování vašeho webu bez toho, abyste museli upravovat původní šablonu. To vám umožňuje snadněji aktualizovat šablonu bez obavy o ztrátu vašich úprav.