[email protected]

Na maily odpovídáme denně

+420 603 48 78 48

V pracovní dny od 9 do 16 h

On-line meeting

Naplánujte si ho podle sebe

Proč musím platit za stránky, když je WordPress zdarma?

Sdílení pomůže ostatním

WordPress je open-source software, což znamená, že je zdarma ke stažení a použití. To znamená, že nemusíte platit za samotný software WordPress.

Nicméně, pokud chcete vytvořit webové stránky s WordPress, budete si muset zaplatit za některé další náklady a další nástroje, které budete potřebovat. Kromě toho budete možná chtít použít různé pluginy, doplňky a moduly nebo šablony – témata pro rozšíření funkcí vašeho webu nebo změnu vzhledu. Některé z těchto doplňků a témat jsou zdarma, ale některé mohou být placené. zejména pak ty prémiové, kde je třeba dbát na jejich průběžnou aktualizaci a funkčnost.

Ve výsledku tedy může být vytvoření webových stránek s WordPressem zdarma, ale neobejdete se bez některých dalších nákladů, zejména pak hosting a doménu.

Hosting nebo také webhosting je služba, která poskytuje prostor pro uložení vašich webových stránek na internetu, takže jsou přístupné prostřednictvím webového prohlížeče. Když se někdo chce podívat na vaše webové stránky, jejich prohlížeč se připojí k serveru, kde jsou vaše stránky hostovány, a stáhne si obsah stránek z tohoto serveru. Existuje mnoho hostingových společností, které nabízejí různé druhy hostingu za různé ceny. Některé hostingové společnosti nabízejí základní hosting za nízkou cenu, ale mají omezené funkce nebo omezený prostor pro uložení stránek. Jiné společnosti nabízejí více funkcí a větší prostor pro uložení, ale za vyšší cenu. Vybrat vhodnou hostingovou společnost závisí na vašich potřebách a požadavcích na webové stránky. Ceny se obvykle se pohybují v rozmezí několika desítek až stovek korun za měsíc.

Doména je adresa vašeho webu, například „www.webklient.cz„. Doménu si můžete zaregistrovat u různých poskytovatelů a ceny se také liší, ale obvykle se pohybují v rozmezí nižších stokorun za rok. Domény můžete mít tzv. generické, národní nebo speciální – „nové“. Poznáte je podle koncovky domény, která je součást internetové adresy, jež se nachází na konci adresy, za poslední tečkou. Koncovka domény určuje typ webu nebo organizace, ke které patří daná adresa. Například .com je nejčastější koncovka pro komerční weby, .org je obvykle používána pro neziskové organizace a .edu je zejména v anglicky hovořících zemích určena pro vzdělávací instituce. Existuje mnoho různých koncovek domén, které jsou specifické pro různé země nebo kategorie. Například .cz je koncovka České republiky, .sk pro Slovensko, .de je koncovka pro Německo, .fr je koncovka pro Francii a .uk je koncovka pro Spojené království. Registraci domény provádí registrátoři domén a my ve Webklient je zajišťujeme ve spolupráci s našimi partnery.